A bor régészete - Köveskálon

A bor régészete - Köveskálon A bor régészete - Köveskálon

„A bor régészete” projektünk legújabb állomásaként október 8-án Köveskálon, a Káli-medence kőbányászatának múltját kívántuk az érdeklődők elé tárni"

„A bor régészete” projektünk legújabb állomásaként október 8-án Köveskálon, a Káli-medence kőbányászatának múltját kívántuk az érdeklődők elé tárni, legalább olyan színes programkínálattal, mint amilyenek maguk a köveskáli régi kőfalak.
Szántó András gyakorló kőszerkezeti szakmérnökként a bányászat és kőfaragás elméleti tudnivalóinak megismertetése után kalapácsot és vésőt ragadott, hogy mindezeket a gyakorlatban is bemutassa – sokunk kedvét meghozva ezzel.
A rendkívül érdeklődő közönség ezután a Futó János - Törő Balázs vezette geo-etno sétán kőről kőre haladva, kutakodva fedezte fel a zegzugos település geológiai és néprajzi érdekességeit.
Futó János geológus visszatérve mesélt a kövek sokszínűségéről, ahogy elmondta, a köveknek nem csak az ízét érezni a borokban, de megpattintva őket még illatuk is lehet!
Péterváry-Szanyi Brigitta, a Laczkó Dezső Múzeum igazgatója római koros régészként mesélt a római sírkövekről számos izgalmas és érdekes példát felvillantva, de nekünk továbbra is a beccei sírkő a kedvencünk. 
Tartsanak velünk továbbra is a titkainak felderítését célzó kalandos utunkon!
Köszönjük a Pálffy Szőlőbirtok és Pince vendéglátását, valamint a Bakony-Balaton Geopark
közreműködését!